C1825X103KDGACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1825X103KDGACTU |
Description | CAP CER 10000PF 1000V C0G 1825 |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 10000 pF ±10% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1825X103KDGACTU Models |
Category | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Mfr | Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1825 (4564 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.181" L x 0.252" W (4.60mm x 6.40mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.043" (1.10mm) |