C1825C473M2RACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Upgrade
Datasheet
Upgrade
0.047 µF ±20% 200V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric)
C1825C473M2RACTU
DigiKey Part Number
399-C1825C473M2RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C473M2RACTU
Description
CAP CER 0.047UF 200V X7R 1825
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1825C473M2RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±20%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)