C1825C224K5RACTU | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | C1825C224K5RACTU |
Description | CAP CER 0.22UF 50V X7R 1825 |
Manufacturer Standard Lead Time | 21 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | C1825C224K5RACTU Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Series | Applications |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Mounting Type |
Part Status Active | Package / Case 1825 (4564 Metric) |
Capacitance | Size / Dimension 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) |
Tolerance ±10% | Thickness (Max) 0.049" (1.25mm) |