C1825C153JDGACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1825C153JDGACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C153JDGACAUTO
Description
CAP CER 1825
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±5% 1000V (1kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
EDA/CAD Models
C1825C153JDGACAUTO Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Voltage - Rated
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)