C1825C103K1GACTU
DigiKey Part Number
399-14740-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-14740-1-ND - Cut Tape (CT)
399-14740-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1825C103K1GACTU
Description
CAP CER 10000PF 100V C0GNP0 1825
Manufacturer Standard Lead Time
21 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1825 (4564 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1825C103K1GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1825 (4564 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.049" (1.25mm)