C1812X206K3RLCAUTO
DigiKey Part Number
399-C1812X206K3RLCAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1812X206K3RLCAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1812X206K3RLCAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812X206K3RLCAUTO
Description
CAP CER 20UF 25V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
29 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
EDA/CAD Models
C1812X206K3RLCAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL (Stacked), Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.146" (3.70mm)