C1812J105J1RACTU
DigiKey Part Number
399-10018-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-10018-1-ND - Cut Tape (CT)
399-10018-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812J105J1RACTU
Description
CAP CER 1UF 100V X7R 1812
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor X7R 1812 (4532 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C1812J105J1RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)