C1812C452KGGLC7210 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
4500 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor C0G, NP0 1812 (4532 Metric)
C1812C452KGGLC7210
DigiKey Part Number
399-C1812C452KGGLC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1812C452KGGLC7210
Description
CAP 4.5NF 2000V C0G 1812
Manufacturer Standard Lead Time
23 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL, High Voltage
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
1812 (4532 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.327" (8.30mm)