C1210T225K3RAL is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
2.2 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
C1210T225K3RAL
DigiKey Part Number
399-C1210T225K3RAL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210T225K3RAL
Description
2.20UF 25.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.081" (2.05mm)