C1210T106K3RACTU
DigiKey Part Number
399-C1210T106K3RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210T106K3RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210T106K3RACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210T106K3RACTU
Description
CAP CER 1210 COTS
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210T106K3RACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)