C1210C473JAGACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C473JAGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C473JAGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C473JAGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C473JAGACTU
Description
CAP CER 0.047UF 250V C0GNP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C473JAGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.081" (2.05mm)