C1210C392JBGACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 1,304
Datasheet
3900 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
C1210C392JBGACTU
DigiKey Part Number
399-15165-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C392JBGACTU
Description
CAP CER 3900PF 630V C0G/NP0 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1210C392JBGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.087" (2.20mm)