C1210C224F5JACTU
DigiKey Part Number
399-C1210C224F5JACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C224F5JACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C224F5JACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C224F5JACTU
Description
CAP CER 0.22UF 50V U2J 1210
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±1% 50V Ceramic Capacitor U2J 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C224F5JACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±1%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)