C1210C105K5NACAUTO
DigiKey Part Number
399-12960-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-12960-1-ND - Cut Tape (CT)
399-12960-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C105K5NACAUTO
Description
CAP CER 1UF 50V X8L 1210
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8L 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C105K5NACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.075" (1.90mm)