C1210C104K5RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 2,624
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 940
Datasheet
In Stock: 10,149
In Stock: 419
In Stock: 923
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
1210 (3225 Metric)
C1210C104K5RALTU
DigiKey Part Number
399-C1210C104K5RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C104K5RALTU
Description
CAP CER 0.1UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1210C104K5RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)