C1210C104K5HACAUTO
DigiKey Part Number
399-C1210C104K5HACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1210C104K5HACAUTOCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1210C104K5HACAUTODKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1210C104K5HACAUTO
Description
CAP CER 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X8R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
C1210C104K5HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)