C1206X223JAGACAUTO
DigiKey Part Number
399-11914-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11914-1-ND - Cut Tape (CT)
399-11914-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X223JAGACAUTO
Description
CAP CER 0.022UF 250V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.022 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206X223JAGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)