C1206X222KGRACTU
DigiKey Part Number
399-13492-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-13492-1-ND - Cut Tape (CT)
399-13492-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206X222KGRACTU
Description
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
27 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2200 pF ±10% 2000V (2kV) Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206X222KGRACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Soft Termination, High Voltage
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.130" L x 0.063" W (3.30mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.073" (1.85mm)