C1206T106M9RAL
DigiKey Part Number
399-C1206T106M9RAL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T106M9RAL
Description
10.0UF 6.3V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±20% 6.3V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Packaging
Bulk
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)