C1206T106K8RALTU
DigiKey Part Number
399-C1206T106K8RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206T106K8RALTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206T106K8RALTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206T106K8RALTU
Description
CAP CER 10UF 10V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10 µF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206T106K8RALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
COTS
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)