C1206C822JARACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 1,195
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
Similar
TDK
Similar
TDK
8200 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
C1206C822JARACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C822JARACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C822JARACTU
Description
CAP CER 8200PF 250V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C822JARACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)