C1206C682J2GECAUTO is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
6800 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C682J2GECAUTO
DigiKey Part Number
C1206C682J2GECAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C682J2GECAUTO
Description
CAP CER 1206 6.8NF 200V C0G 5%
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1206C682J2GECAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)