C1206C562J5GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Similar
Similar
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
Direct
Knowles Syfer
5600 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
C1206C562J5GALTU
DigiKey Part Number
399-C1206C562J5GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C562J5GALTU
Description
CAP CER 5600PF 50V NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C1206C562J5GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.043" (1.10mm)