C1206C473J5GACTU
DigiKey Part Number
399-15580-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15580-1-ND - Cut Tape (CT)
399-15580-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C473J5GACTU
Description
CAP CER 0.047UF 50V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C473J5GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.047" (1.20mm)