C1206C332J2RACTU
DigiKey Part Number
399-C1206C332J2RACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C1206C332J2RACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C1206C332J2RACTUDKR-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C332J2RACTU
Description
CAP CER 3300PF 200V X7R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3300 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C332J2RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)