C1206C223JAGACTU
DigiKey Part Number
399-15096-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15096-1-ND - Cut Tape (CT)
399-15096-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C223JAGACTU
Description
CAP CER 0.022UF 250V C0GNP0 1206
Detailed Description
0.022 µF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C223JAGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)