C1206C103J5HACAUTO
DigiKey Part Number
399-15900-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15900-1-ND - Cut Tape (CT)
399-15900-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C103J5HACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 50V X8R 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8R 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C103J5HACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)