C1206C101JBGACAUTO
DigiKey Part Number
399-15976-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-15976-1-ND - Cut Tape (CT)
399-15976-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1206C101JBGACAUTO
Description
CAP CER 100PF 630V C0G/NP0 1206
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
100 pF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C1206C101JBGACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, High Voltage
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)