C0805X103MARAC3317 is available for purchase but is not normally stocked.
Parametric Equivalent
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
Taiyo Yuden
10000 pF ±20% 250V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805X103MARAC3317
DigiKey Part Number
399-C0805X103MARAC3317TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805X103MARAC3317
Description
CAP CER 0805 10NF 250VDC X7R
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)