C0805T472K5RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805T472K5RALTU
DigiKey Part Number
399-C0805T472K5RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805T472K5RALTU
Description
CAP CER 0805
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805T472K5RALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)