C0805T225K4RCC is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
2.2 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805T225K4RCC
DigiKey Part Number
399-C0805T225K4RCC-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805T225K4RCC
Description
2.20UF 16.0V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)