C0805T103K5RCLTM is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
10000 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
C0805T103K5RCLTM
DigiKey Part Number
399-C0805T103K5RCLTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805T103K5RCLTM
Description
.010UF 50.0V
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)