C0805J334K3RACAUTO
DigiKey Part Number
399-C0805J334K3RACAUTOTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805J334K3RACAUTO
Description
CAP CER 0.33UF 25V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.33 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805J334K3RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Open Mode, Soft Termination
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.055" (1.40mm)