C0805C562J4GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C562J4GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C562J4GACTU
Description
CAP CER 5600PF 16V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5600 pF ±5% 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C562J4GACTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)