C0805C472K2RACAUTO
DigiKey Part Number
399-6968-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-6968-1-ND - Cut Tape (CT)
399-6968-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C472K2RACAUTO
Description
CAP CER 4700PF 200V X7R 0805
Detailed Description
4700 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C472K2RACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Ratings
AEC-Q200
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)