C0805C472JAGACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C472JAGACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C472JAGACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C472JAGACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C472JAGACTU
Description
CAP CER 4700PF 250V C0G/NP0 0805
Detailed Description
4700 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C472JAGACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)