C0805C331K3GACTU
DigiKey Part Number
399-C0805C331K3GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C331K3GACTUCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C331K3GACTUDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C331K3GACTU
Description
CAP CER 330PF 25V C0G/NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
330 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C331K3GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)