C0805C220J5GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 3,157
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 4,045
Datasheet
Parametric Equivalent
Parametric Equivalent
22 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
C0805C220J5GALTU
DigiKey Part Number
399-C0805C220J5GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C220J5GALTU
Description
CAP CER 22PF 50V NP0 0805
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0805C220J5GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)