C0805C103J5GEC7210
DigiKey Part Number
399-C0805C103J5GEC7210TR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0805C103J5GEC7210CT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0805C103J5GEC7210DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C103J5GEC7210
Description
CAP CER 0805 10NF 50V C0G 5%
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
C0805C103J5GEC7210 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low ESR
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.039" (1.00mm)