C0805C103F5JACAUTO
DigiKey Part Number
C0805C103F5JACAUTO-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0805C103F5JACAUTO
Description
CAP CER 10000PF 50V U2J 0805
Detailed Description
10000 pF ±1% 50V Ceramic Capacitor U2J 0805 (2012 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C0805C103F5JACAUTO Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL, Low Dissipation Factor
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±1%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.035" (0.88mm)