C0603Y222K2RACTU
DigiKey Part Number
399-11937-2-ND - Tape & Reel (TR)
399-11937-1-ND - Cut Tape (CT)
399-11937-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603Y222K2RACTU
Description
CAP CER 2200PF 200V X7R 0603
Detailed Description
2200 pF ±10% 200V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
C0603Y222K2RACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)