C0603X331J5TAC3121 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
330 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X8G 0603 (1608 Metric)
C0603X331J5TAC3121
DigiKey Part Number
399-C0603X331J5TAC3121TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X331J5TAC3121
Description
CAP CER 330PF 50V X8G 0603
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C
Mfr
Features
Low ESL, High Temperature
Series
Ratings
AEC-Q200
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)