C0603X103K1RAC3123 is available for purchase but is not normally stocked.
KEMET
In Stock: 0
KEMET
In Stock: 3,155
Datasheet
In Stock: 300
YAGEO
TDK
YAGEO
In Stock: 22
Image for C0603X103K1RAC3123 is not available
C0603X103K1RAC3123
DigiKey Part Number
399-C0603X103K1RAC3123TR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603X103K1RAC3123
Description
.010UF 100V
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
10000 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.037" (0.95mm)