C0603T273K4RAL
DigiKey Part Number
399-C0603T273K4RAL-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603T273K4RAL
Description
.027UF 16.0V
Manufacturer Standard Lead Time
99 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.027 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Ratings
COTS
Packaging
Bulk
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)