C0603C473K1RACAUTO is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 58,651
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
Similar
TDK
YAGEO
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
0.047 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)