C0603C391K1GACTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
KEMET
In Stock: 5,589
Datasheet
Direct
TDK
In Stock: 6,574
Datasheet
Upgrade
TDK
Murata Electronics
390 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C391K1GACTU
DigiKey Part Number
399-C0603C391K1GACTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C391K1GACTU
Description
CAP CER 390PF 100V C0G/NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C391K1GACTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)