C0603C270J2GALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 912
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
In Stock: 0
Datasheet
Upgrade
Knowles Syfer
In Stock: 0
Upgrade
YAGEO
27 pF ±5% 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)
C0603C270J2GALTU
DigiKey Part Number
399-C0603C270J2GALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C270J2GALTU
Description
CAP CER 27PF 200V NP0 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C270J2GALTU Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
Low ESL
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)