C0603C225K9PAC3455TU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 14,824
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 101,762
Datasheet
WEC
YAGEO
Samsung Electro-Mechanics
Samsung Electro-Mechanics
Murata Electronics
Taiyo Yuden
Taiyo Yuden
Image for C0603C225K9PAC3455TU is not available
C0603C225K9PAC3455TU
DigiKey Part Number
399-C0603C225K9PAC3455TUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C225K9PAC3455TU
Description
2.20UF 6.3V
Manufacturer Standard Lead Time
49 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2.2 µF ±10% 6.3V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 85°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.035" (0.90mm)