C0603C223K1RALTU is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 25,997
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 24,892
Datasheet
Direct
Knowles Syfer
Upgrade
Knowles Syfer
Upgrade
TDK
YAGEO
TDK
0.022 µF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
C0603C223K1RALTU
DigiKey Part Number
399-C0603C223K1RALTUTR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C223K1RALTU
Description
CAP CER 0.022UF 100V X7R 0603
Manufacturer Standard Lead Time
14 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C223K1RALTU Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)