C0603C222J5RACTM is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 124,525
Datasheet
Parametric Equivalent
KEMET
In Stock: 32,056
Datasheet
In Stock: 349
Walsin Technology Corporation
Knowles Syfer
YAGEO
In Stock: 737
YAGEO
2200 pF ±5% 50V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)
cut-tape-render
C0603C222J5RACTM
DigiKey Part Number
399-C0603C222J5RACTMTR-ND - Tape & Reel (TR)
399-C0603C222J5RACTMCT-ND - Cut Tape (CT)
399-C0603C222J5RACTMDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C222J5RACTM
Description
CAP CERM 2200PF 50V
Manufacturer Standard Lead Time
22 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.034" (0.87mm)